Akcelerujeme CSGOV společně s Česko.Digital

Akcelerujeme CSGOV na rychlost světla. S pomocí dobrovolníků Česko.Digital finalizujeme uživatelsky přívětivý, jednoduchý a rozšiřitelný open source CMS pro státní správu i obce, který má navíc standardizované a přehledné prostředí pro administrátory. Co je ještě před námi?

Jsme téměř v cíli. Několik set hodin práce se konečně mění v kýžený nástroj, který vám umožní a usnadní digitalizovat důležité informace.

Na tomto CMS (systému pro správu obsahu) intenzivně pracujeme, provádíme uživatelský  průzkum, na jehož základě bude následovat redesign. Chceme, aby byl design co nejjednodušší a zároveň nabízel propracovanější nadstavbu. CMS můžete již použít, přestože se nachází ve fázi vývoje. Systém je open source – má otevřený zdrojový kód, který je veřejně viditelný, podle potřeb jde měnit a volně šířit. Najdete jej na GitHubu.

Velké dík za úsilí na akceleraci projektu CSGOV náleží dobrovolníkům z Česko.Digital.

Tento příspěvek napsala dobrovolnice Zuzana Pitříková

 

Co je Česko.Digital

Česko.Digital funguje jako komunita expertních dobrovolníků, kteří ve svém volném čase pomáhají státnímu a neziskovému sektoru s využitím digitálních technologií. Během prvních tří let oslovily projekty komunity přes 4 000 000 lidí. Česko.Digital sehrálo klíčovou roli během pandemie, kdy akcelerovalo projekty Dáme roušky a Covid portál, a po vypuknutí války na Ukrajině se zúčastnilo projektu Stojíme za Ukrajinou. Více o komunitě najdete na www.cesko.digital.

Přidejte se k cesko.digital