Rychlost a výkonost

Na výkon webu má vliv mnoho rozdílných parametrů. Počínaje serverem, připojením vašich návštěvníků a optimalizace aplikace jako takové. Připojení vašich návštěvníků ovlivnit nemůžete, z toho důvodu je celý systém připravován a testován tak, aby se rychle načítal na širokém spektru zařízení a přiopojení.

Abychom toho dosáhli automaticky generujeme přesné velikosti náhledových obrázků, používáme jejich pokročilou kompresi WEBP, s tím že pro starší prohlížeče stále nabízíme variantu JPEG. Obrázky navíc načítáme až když k nim uživatel doskroluje.

Na každé stránce načítáme jen ty nezbytně nutné kaskádové styly, písma a javascripty, aby uživatelé nemuseli stahovat nic navíc.

Minimalizovali jsme množství JavaScriptů (scriptů dělajících různé úkony přímo na počítači uživatele – různé slidery, fotogalerie, lítání objetků sem a tam) jako takových, protože ty často přinášejí jen diskutabilní vylepšení pro uživatele, často na úkor přístupnosti.

Veškerý obsah webu používá cache (dočasné předrenderované soubory) s pokročilou kontrolou změn. Pokud se na stránce nic nemění, uživatel si stáhne předrenderovaný soubor přímo ze serveru, což je řádově rychlejší proces, než pokud by se musela zapojit databáze, PHP scripty a další. Systém díky tomu zvládne obsloužit desítky až stovky anonymních uživatelů najednou, bez nutnosti mít web na drahém serveru.